Koristimo opremu za testiranje, analizu i treniranje senzorike. Cilj programa koji provodimo je upoznati pojedince sa nedostacima u njihovim navikama obrađivanja vizualnih informacija te treniranjem istih kako bi poboljšali svoje performanse u određenim situacijama. Nedostatke u tom mehanizmu obrade podataka ne možemo kompenzirati fizičkom spremom. Drugim riječima, ukoliko naše oči ne funkcioniraju na odgovarajući način, naporno treniranje neće pružiti željene rezultate.
Više o testiranju i treniranju
Prvi korak je kompletna oftalmološka obrada kako bi provjerili da je sa medicinske strane sa očima sve u redu. Kompletno testiranje svih 10 vještina na Senaptec Sensory Station-u traje otprilike 40 minuta. Nakon testiranja i analize dobivenih podataka napravi se individualni plan treniranja koji ovisi o rezultatima i potrebama pojedinaca. Treniranje se obično sastoji od 1 dolaska tjedno u MT Centar na trening od otprilike 30 minuta, ostale vježbe se ili rade doma ili uklope u svakodnevni trening. Preporučeno vrijeme treniranja prije ponovnog testiranja je 3 mjeseca.
Jeste li znali?
Istraživanje provedeno na olimpijskim sportašima je pokazalo kako njih 50% nikada nije napravilo oftalmološki pregled, a čak 30% njih, imalo je manje od 100% vida. Način na koji gledamo i percipiramo okolinu je navika koju smo stekli tokom žiota. Oči jednostavno primaju previše informacija da bi ih sve istovremeno obradili. Kako ne bi došlo do svojevrsnog preopterećenja svi smo stekli jednu vrlo važnu vještinu – ignoriranje onoga što nam nije bitno. Npr. ako šećete ulicom niste svjesni apsolutno svega što se događa oko vas nego se fokusirate na ono što vam je bitno i zanimljivo u tom trenutku. Osim poboljšanja vještina kod vrhunskih sportaša Senaptec je sa svojom revolucionarnom opremom otkrio kako postoji još neotkriveni prostor u terapiji nakon različitih neuroloških i motoričkih oštećenja. Ozljede mozga i glave mogu bitno utjecati na vizualne i senzornomotoričke vještine. Korištenjem Senaptecove opreme možemo bitno utjecati na ishod terapije i oporavak pojedinaca. Osim ozljeda postoje i različiti poremećaji u razvoju koji mogu utjecati na motoriku pojedinaca. Rad na Senaptec opremi je do sada pokazao kako takvim osobama može bitno olakšati uklapanje u svakodnevni život.
Senaptec Sensory Station može pomoći osobama sa autizmom, poremećajem koncentracije (ADHD) kao i osobama koje imaju problema sa anksioznošću.
Senaptec Strobe naočale mogu pomoći ljudima oboljelima od multiple skleroze, nakon moždanog udara pa čak i u rehabilitaciji nakon nekih operativnih zahvata (kao npr. operacija koljena).